Inca Collagen

Ani si presne nepamätám, prečo som sa rozhodla pre tento kolagén. Už pred 5 rokmi som začala brať výživové doplnky s kolagénom kvôli bolesti v kolenách, neskôr som si dopomohla kyselinou hyaluronovou a produktom Hyalurmed, ktorý si plánujem znovu kúpiť. O Inca Collagen som čítala viacero recenzií a tie ma utvrdili v tom, že si chcem spraviť vlastný názor. 
Viete, po tom všetkom skúšaní a testovaní kozmetiky a iných rôznych produktov sa už len tak ľahko nenechám nalákať a myslím, že ani ten sugestívny efekt u mňa až tak nefunguje. Síce dúfam, že keď si kúpim niečo drahšie, bude to účinkovať, ale staviam sa k tomu pragmaticky a kriticky a skôr v zmysle: "Uvidíme, čo dokážeš. Či potešíš, alebo si ťa už nikdy nekúpim." A tak som vyskúšala trojmesačnú kúru, ktorá je odporúčaná ako minimum na spozorovanie nejakých výsledkov. Investícia približne 120 €. Oplatilo sa?


Na oficiálnom webe si prečítate množstvo pozitívnych ohlasov, no potom sa dopočujete z iných zdrojov aj to, že kolagén vlastne nefunguje vôbec a celé je to iba placebo. Už som toto tvrdenie niekoľkokrát oľutovala - ale zrejme platí, že najlepšie je vyskúšať si to na vlastnej koži.

Balenie Inca Collagen vychádza na 45 €, obsahuje 30 vrecúšok. Avšak na oficiálnej stránke môžete často natrafiť na 5 € zľavu a aktuálne ešte stále dávajú ku každej objednávke vitamín C zadarmo. Za 40 € (doručenie grátis) som dostala balenie kolagénu a vitamínu C na mesiac, jednu vzorku kolagénu a 5 € vernostnú zľavu.
Ako sa používa? Vrecúško vysypte do suchého pohára, následne dolejte vodu / čaj / džús / hocičo (nealkoholické), čo radi pijete asi v objeme 200 - 300 ml a dôkladne premiešajte. Nerobte to naopak a naozaj si dajte pozor, aby bol pohár suchý, pretože kolagén sa začne lepiť aj na tie mikrostopy tekutiny, čo v ňom ostali a vytvorí takú mazľavú štruktúru, ktorú už len tak ľahko nerozmiešate. Nespôsobuje to žiadne negatívne účinky a ani nestráca tie svoje pôvodné, len to chutí divne ;-) Takže radšej dodržiavajte návod ;-)
Piila som ho vždy večer pred spaním. Prvý mesiac som si zvykala na pre mňa zvláštnu chuť (neviem ju špecifikovať, ale nenaplo ma z neho ako sa mi to stalo pri rôznych koktejloch na chudnutie), potom to už išlo v pohode.


A čo tento kolagén sľubuje?
1. Intenzívne a hlboko hydratuje vašu pleť. Ťažko posúdiť, pretože by som si neodpustila, keby som nepoužívala krémy a spoliehala sa iba na kolagén. Moja pleť je naozaj hydratovaná, pružná ako aj pokožka celého tela. Mám príjemný pocit pleťovej rovnováhy. 

2. Zvýši elasticitu vašej pokožky. Súvisí s bodom 1. 

3. Vyhladí drobné vrásky. Povedala by som, že toto sa mu podarilo. Používam síce očný krém, ale nie je anti-age a ani protivráskový. Iba hydratačný a výživný. No a tie moje drobné mimické vrásky okolo očí sú naozaj menej výrazné a akoby ich bolo menej. Stále tam sú (nie, neprestanem sa usmievať alebo robiť grimasy len preto, aby som nemala vrásky), ale ak si dobre pamätám, tak pred pár mesiacmi boli o čosi viditeľnejšie ako dnes.

4. Spomalí starnutie vašej pokožky. Súvisí s bodom 3. Zároveň túto jeho schopnosť neviem ešte až tak dobre ohodnotiť, možno o 10 rokov, keď sa budem blížiť k 40-tke.

5. Zosvetlí pigmentové škvrny. Nemám (aspoň som si nevšimla) pigmentové škvrny, no je pravda, že pokožka je zjednotenejšia.

6. Dodá krásu vašim nechtom a vlasom. Súhlasím, hoci za to, že moje vlasy nevyzerajú ako slama vďačím najmä mojej kaderníčke. Na druhej strane jedna návšteva salóna približne každých 6 týždňov neurobí zázrak na celé obdobie, takže je nutná aj domáca starostlivosť. Pokiaľ ide o nechty - tak tie sa držia celkom statočne, to som až prekvapená.

7. Pomáha zosvetliť a vyhladiť strie. Áno, ale nečakajte zázrak na počkanie. Pri mojich váhových výkyvoch (pred svadbou takmer pod 60 kíl a teraz... ani nehovorím.. ako malé prasa) som mala hlavne na bokoch výrazné ružové strie. Po 3 mesiacoch už nie sú ružové, ale biele až telové a pokožka je hladšia. Niektoré strie sú dokonca menej výrazné, no nezmizli úplne. Neviem, či by pomohlo dlhodobé užívanie (rok a viac), predsa len, strie sa netvorili iba 3 mesiace, takže 3 mesiace je málo na boj proti nim. Ale nejaký ten pozitívny výsledok tam je (verím, že odpustíte absenciu fotodôkazu, no hanbila by som sa).

8. Regeneruje nechty a vlasy a zabraňuje nadmernému vypadávaniu. Áno. Pri vlasoch mu však znova nemôžem pripísať celkový úspech. Vypadáva mi podstatne menej vlasov ako napr. minulý rok v tomto čase, ale vypadávajú. Tiež mi vyrastajú malé vlásky. Zároveň s kolagénom používam stále kúru Matrix a striedam ju s Milvou, takže výsledok je kombináciou účinkov. Pokiaľ ide o nechty, tak v tomto mu pripisujem plný zásah. Nepamätám si, kedy som mala také bezproblémové nechty (dúfam, že som to práve nezakríkla a zajtra sa mi všetky nepolámu). Sú dlhé, pevné a pružné a nemajú žiadne nežiaduce farebné škvrny. 


Nemyslím si, že sa niekto spoľahne iba na účinok kolagénu a prestane používať pleťové a telové krémy či rôzne vlasové a nechtové prípravky. Kolagén však dopomáha zlepšovať efekt a prispieva k celkovej harmónii. Nemôžem veľmi porovnávať s inými kolagénmi, keďže som toho v tejto oblasti veľa nevyskúšala. Z účinkov Inca Collagen-u po 3 mesiacoch užívanai som síce neopadla od úžasu, no ani nesklamal a neľutujem peniaze, ktoré som doňho investovala. Zafungoval tam, kde som potrebovala a pre ostatné a efektívnejšie účinky by bola zrejme vhodnejšia dlhodobá kúra (viac ako 6 mesiacov).
Pokračovala by som v kúre? Rozhodne áno ;-) (Po 90 dňoch je odporúčaná 60 dňová prestávka a potom znova možno pokračovať v kúre.)


Recenzia nie je sponzorovaná.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Ďakujem Vám za komentáre! :)
Thank you for comments! :)

Hľadám