Čistič okien a zrkadiel SilverCrest Cordless Window Vacuum Cleaner

Keď som bola malá a videla som mamu, ako umýva okná, len som si povzdychla, že aj mňa to raz čaká. Umyť, utrieť, vyleštiť a to som len pri sklách. No ja som človek, ktorý sa snaží upratovať efektívne, a tak keď prišiel na trh Karcher na okná, vedela som, že niečo také chcem a určite to kúpim aj mame. Trošku ma odrádzala cena, no keď bol po prvýkrát v Lidli v akcii podobný čistič na okná, hneď sme ho mame vzali. A potom, po rokoch, keď som si ho od nej požičiavala (veď okná predsa len nečistím každú chvíľu) som len čakala, kedy bude v Lidli znovu v akcii. Ak by dlhšie nebol, bola som ochotná ísť do Karchera. No dlho som čakať nemusela ;-) Za necelých 20 € sa na mňa najprv usmieval z televíznej reklamy. Manželovi som ani nemusela dvakrát hovoriť, na prvej ceste do Lidlu sme si ho hneď kúpili ;-)


Prístroj nás vyšiel na necelých 20 € a záruku má 3 roky. Za tých pár mesiacov som veľmi spokojná. Oká mám umyté rýchlo a ani na zrkadlá nepoužívam nič iné (hoci ich máme iba dve, no jedno v chodbe je na výšku steny a šírku cca meter a druhé v kúpeľni je tiež väčšie - od umývadla takmer po strop).


Prístroj bol zabalený v škatuľke a obsahoval návod a tieto súčasti:

Použitie je veľmi jednoduché, no pred prvým je potrebné prístroj nabiť tak, aby zasvietila zelená kontrolka na mieste červenej ;-)


Na jedno nabitie vydrží 30 minút, čo v praxi znamená, že na jedno nabitie sa mi podarí vyčistiť okná vo všetkých izbách v byte (dve dvojkrídlové, pričom jedna časť je cca 2x taká široká ako druhá, jedno trojkrídlové, pričom stredná časť je široká ako dve krajné a jedno okno + balkónové dvere z oboch strán, samozrejme), dve už vyššie spomenuté zrkadlá, sklenenú výplň vytrínky v obývačke a dokonca aj jednokrídlové okno na chodbe a prístroj ešte stále vládal. Vyčistenie jedného okna alebo aj veľkého zrkadla zaberie menej ako 5 minút, viac času mi bezpochyby zabralo žehlenie a vešanie vypraných záclon a závesov.


Keď sa už chystáte prístroj použiť, začnete tým, že do fľaše s rozprašovačom nalejete buď mix čistiaceho prostriedku na okná a zrkadlá s vodou alebo len čistý prostriedok. Fľašu zavriete a nad rozprašovač navlečiete biely návlek, pomocou ktorého tekutinu rozotriete po čistenej ploche.

Následne už len vezmete "vysávač" a jednoduchými rovnými pohybmi zhora nadol vysávate čistiacu zmes z čistenej plochy. Vždy som bola prekvapená, ako na pohľad čisté plochy zanechávajú špinu v odsatej zmesi. Dôležité je držať prístroj vo vodorovnej polohe, resp. minimálne naklonený, inak vám môže zmes vytiecť.


Stlačíte "gombík" a prístroj vysáva. Keď ho chcete vypnúť, musíte ho znova stlačiť. Nie je ťažký, takže extrémna svalovica nehrozí ;-) Keď sa podarí nádobku naplniť po maximum, špinavú vodu/zmes jednoducho vylejete a pokračujete v čistení ;-)


Mamkin je biely, tento môj ešte aj na pohľad farebnou kombináciou pripomína Karcher. Za tých pár mesiacov neľutujem. Pomocou tohto prístroja vyčistím okná a zrkadlá rýchlo, bez šmúh alebo stekania čistiacej zmesi. Počas čistenia sa vaša pokožka nedostáva do kontaktu s čistiacou zmesou, minimalizuje sa tak šanca na podráždenie. Snáď nás čaká ešte veľa spoločných čistiacich rokov ;-)


Ako čistíte okná a zrkadlá vy?


Update 11/11/2017 - foto adaptéra na želanie
9 komentárov:

 1. Tak dúfam, že ho znovu budú v Lidli mať a kúpim ho domov! A povedala by som, že musí byť dosť ťažký, ale ako vidím tak nie, takže super! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nie je ťažký, má nejakých 650 g :-)

   Odstrániť
 2. Máme doma Karchera (nebo jak se to píše) a jsme docela spokojení :)
  Beauty by K.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. kolegyňa si ho tiež nevie vynachváliť ;-) myslím Karcher. Zatiaľ mi stačí aj lacnejšia verzia, snáď vydrží pár rokov. Mamin drží už rok a pol ;-)

   Odstrániť
 3. Fuuuha, tak s tou polhodinkou na vsetky okna v byte si ma dostala, asi zacnem sledovat letak z Lidla :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Chcel by som Vas poprosit ci by ste neodfotili detailnu fotku adaptera k cisticu okien. Stratil sa mi adapter a potreboval by som parametre adaptera aby som mohol podla nich kupit druhy. Vopred dakujem.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Dakujem Vam. Pomohli ste mi. ;)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za komentáre! :)
Thank you for comments! :)

Hľadám