Dokonalosť pre tvoje vlasy? Macadamia!

Poznáte značku Macadamia Natural Oil? Mne o nej básnila kolegyňa už niekedy v januári. Potom mi doniesla ukázať cestovný set a ja som sa úplne namotala. No najprv som chcela domíňať šampóny, kondicionéry a masky, ktoré mám doma. Prekvapenie prišlo, keď ma v mailovej schránke čakala výzva na spoluprácu a ja som tak dostala skvelé produkty Macadamia.
O čo ide?
foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!
Testovala som cestovný regeneračný set, ktorý je ideálny nielen na cesty, ale aj ak chcete výrobky Macadamia otestovať na vlastnej koži pred kúpou väčších balení :)
Čo obsahuje cestovný set? Aké sú tieto produkty? Oplatí sa investovať?
Cestovný set je celkom bohatý - za 26 € máte 5 výrobkov + hrebeň. A že sa to naozaj oplatí - sledujte nižšie pri popise jednotlivých výrobkov :-)
foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!

1. Hrebeň napustený liečivým olejom

foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!
Čo hovorí predajca?
Pomocou inovatívneho procesu sa Makadamiový liečivý olej dostal priamo do špeciálne vytvorenej poróznej živice, z ktorej je hrebeň vyrobený. Pri každom použití hrebeňa sa olej, ktorý porózna živica obsahuje, postupne uvoľňuje do vlasov. Ak sa hrebeň používa zároveň s Makadamiovým liečivým olejom, je hrebeň neustále znovu obohacovaný týmto olejom.
Vlastnosti:
- pravidelné používanie hrebeňa kumuluje a znásobuje jeho výhody
- rovnomerná distribúcia oleja do vlasov
- žiadne zvyšky oleja na rukách
- výborný na osvieženie vlasov počas dňa
- zauzlené a zachumáčené vlasy rozčesáva jemnejšie než bežný hrebeň so širokými zubami
Samostatný hrebeň stojí 9 €. Odkedy mám túto sadu, iný hrebeň ani nepoužívam. Výborne sa ním češú aj vlhké vlasy tesne po umytí, vôbec mi vlasy neťahá a nie sú pomotané. Napriek tomu, že je napustený olejom mi vlasy nepremasťuje :) Výborný spoločník do každej kabelky či šuplíka v práci.

2. Hĺbková regeneračná maska
foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!
Čo hovorí predajca?
Je ideálna na suché a poškodené vlasy. Unikátna kombinácia makadamiového a arganového oleja spolu s tea tree olejom, kamilkovým olejom, aloe vera a výťažkami z morských rias zabezpečuje výnimočné výsledky.
Vlastnosti:
- zotavuje a regeneruje vlasy
- hĺbkovo vyživuje
- zlepšuje elasticitu vlasov
- zvyšuje lesk
- zabezpečuje dlhodobú zdravú kondíciu vlasov
Spôsob použitia:
Po umytí vlasy vysušte uterákom. Do dlane si naneste malé množstvo Makadamiovej hĺbkovej regeneračnej masky. Dlane pomädlite a masku rovnomerne naneste na vlhké vlasy. Vlasy prečešte, aby sa maska rovnomerne rozniesla po celej dĺžke vlasov. Pre zosilnenie účinku, môžete do masky pridať ešte malé množstvo Makadamiového liečivého oleja. Masku nechajte pôsobiť 7-10 minút, aby dokonale vnikla do vlasových kutikúl. Tepelné pôsobenie nie je potrebné. Masku dôkladne zmyte teplou vodou. Vlasy upravte bežným spôsobom. Nepoužívajte viac ako 2 krát týždenne.
Masku používam raz týždenne. Stačí málinko a nechať pôsobiť cca 10 minút, viac veľmi nie. Vlasy sú živšie, menej sa lámu a ani slniečko nemá na nich zlý vplyv. Masku predávajú vo viacerých baleniach, v cestovnom sete bola 100 ml, ktorá stojí 11,50 €.

3. Makadamiový rejuvenizačný šampón
foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!
Čo hovorí predajca?
Je vyrobený tak, aby dodal všetkým typom vlasov hydratáciu a ochranu. Špeciálne blahodarný je na problémové vlasy.
Vlastnosti:
- bez sulfátov, bez parabénov, bezpečný pre farbené vlasy
- jemne čistí chemicky ošetrované a poškodené vlasy
- obnovuje vlhkosť vlasov bez pocitu ťažkých vlasov
- vytvára ochranu proti nežiadúcim vplyvom ovzdušia a životného prostredia
- vysoká koncentrácia oleja z makadamiového a arganového orecha
Spôsob použitia:
Vlasy navlhčite a naneste Makadamiový rejuvenizačný šampón. Končekmi prstov ho jemne vmasírujte do vlasovej pokožky a vypracujte bohatú penu. Vlasy poriadne opláchnite vodou. V prípade potreby postup zopakujte.
Šampóny sú moja kríza. Ak nepoužijem správny, mám lupiny, preto aj tento kombinujem s Head&Shoulders. Tento mi výrazne nepoškodil :-) a ani ma nesvrbela pokožka hlavy. 100 ml balenie, ktoré bolo v cestovnom balení stojí 7,50 €, kúpite aj v 1 litrovom balení s pumpičkou.

4. Makadamiový hydratačný kondicionér
foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!
Čo hovorí predajca?
Je ideálny na všetky typy vlasov a vhodný na každodenné použitie. Vlasy vyživuje, rozmotáva, hydratuje a ochraňuje. Zanecháva ich jemné, poddajné a pripravené na konečnú úpravu.
Vlastnosti:
- bez sulfátov, bez parabénov, bezpečný pre farbené vlasy
- šetrne kondicionuje
- dodáva hodvábnu jemnosť a lesk
- zvlhčuje bez pocitu ťažkých vlasov
- prirodzená UV ochrana predlžuje životnosť farbenia
Spôsob použitia:
Vlasy umyte šampónom a dôkladne ich opláchnite teplou vodou. Na mokré vlasy naneste Makadamiový hydratačný kondicionér od korienkov po končeky vlasov. Nechajte pôsobiť 30-60 sekúnd a potom vlasy dôkladne opláchnite vodou.
Kondicionér je skvelý! Vlasy vôbec nezaťažuje, a pritom ich pekne zjemní a vyživí. Jediná nevýhoda je v balení. Obal je príliš tvrdý a tak musím mať produkt postavený hore "hlavou", aby som z neho dostala požadované množstvo :) V cestovnom balení bol 60 ml produkt, ktorý stojí 5,50 €, no kúpite aj v 1 litrovom balení s pumpičkou :)

 5. Makadamiový výživný krém bez potreby oplachovania
foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!
Čo hovorí predajca?
Je kondicionér na lepšiu úpravu nepoddajných a ťažko upraviteľných vlasov. Uľahčuje rozčesávanie aj tých najzamotanejších vlasov. Je vhodný na každodenné použitie.
Vlastnosti:
- rozmotáva aj najnepoddajnejšie a rozcuchané vlny a kučery
- dodáva hodvábnu jemnosť a lesk
- prirodzená UV ochrana predlžuje životnosť farbenia
- poskytuje možnosť jednoduchého stylingu
- veľmi účinný kondicionér s ľahkou a príjemnou vôňou
Spôsob použitia:
Do dlane naneste malé množstvo krému. Dlane pomädlite a krém naneste na uterákom vysušené alebo suché vlasy. Pre intenzívnejšiu starostlivosť pridajte malé množstvo Makadamiového liečivého oleja. Vlasy prečešte, aby sa krém rovnomerne rozniesol po celej dĺžke vlasov. Neoplachujte. Následne vlasy upravte bežným spôsobom.
Krémik je super :) nemám naň viac slov :-D V ostatnom čase (rozumej odkedy je leto a mám dovolenku) nepoužívam ani tužidlo ani lak na vlasy a vlasy nechávam prirodzene vyschnúť bez použitia fénu, teda moje vlásky podstupujú ozdravnú kúru.  Tento krémik používam na záver na uterákom presušené vlasy (tiež pozor, aby ste ich pre "presušovaní" uterákom nedrhli, v tom prípade je lepšie, ak si vlasy len zabalíte ako do turbanu). Vďaka krému moje vlasy nepôsobia ako odviate vetrom, ale ako jemne letne upravené ;-) V cestovnom sete bolo 60 ml balenie, ktoré stojí 5,50 €, najväčšie balenie krému je 300 ml.

6. Makadamiový liečivý olej
foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!
Čo hovorí predajca?
Je základom celej kolekcie vlasových výrobkov Macadamia Natural Oil™. Je vhodný pre všetky typy vlasov. Špeciálne blahodarne pôsobí na problémové vlasy.
Vlastnosti a výhody:
- je extrémne ľahký s vysokou absorpčnou schopnosťou
- poskytuje intenzívnu výživu pre zamotávajúce sa a kučeravé vlasy
- vlasy ostávajú hladké, poddajné a lesklé
- prirodzená UV ochrana predlžuje životnosť farbenia
- skracuje čas sušenia vlasov až o 40-50%
- je prirodzeným zdrojom Omega 7 kyselín
- imituje telu prirodzený olej
- obsahuje vysokú koncentráciu vitamínu E
- podporuje zdravý rast vlasov
Spôsob použitia:
Jednoduchý dávkovací systém umožňuje ľahké použitie oleja. Na styling alebo konečnú úpravu vlasov aplikujte olej v 1-2 dávkach na vlhké (uterákom vysušené) alebo suché vlasy. Po aplikácii oleja vlasy prečešte, aby sa olej rovnomerne rozniesol po celej dĺžke vlasov. Na dosiahnutie extra výživného účinku môžete olej pridať do iných vlasových prípravkov (farba, šampón, kondicionér alebo výrobky na konečnú úpravu vlasov) čím sa zlepší aj ich absorpčná schopnosť a efektívnosť. To má za následok intenzívnejší a dlhšie trvajúci účinok aplikácie.
Olej je úplne super :) Toto je must have, aj keby ste ostatné produkty od Macadamie neskúšali, tento vám odporúčam mať vo svojej povinnej vlasovej výbave. Nanášajte najmä na končeky, resp. deň pred umytím pokojne aj na celé vlasy, trošku ich tým premastíte a vyživíte. Aj keď ho nanesiete na práve umyté vlasy (teda ku končekom), vlasy nebudú mastné! To, či podporuje zdravý rast vlasov som ešte nezistila, ale je to skvelý produkt! V cestovnom sete bolo 30 ml balenie, ktoré stojí 11,50 €. Najväčšie je 300 ml balenie. 

Suma sumárum - ak by ste si každý z týchto produktov kupovali zvlášť, zaplatili by ste 50,50 €. Takto v cestovnom balení si všetky produkty kúpite len za 26 €, čo je podľa mňa výborná cena! Po dopotrebovaní si určite kúpim ešte jedno do zásoby, príp. je to výborný darček ;-)
Môžete si vyberať z rôznych setov, ktoré sa cenovo oplatia viac ako jednotlivé produkty:
foto www.macadamiahair.sk 

Skúšali ste Macadamiu? Čo na ňu hovoríte? Podľa mňa je to jedno z naj pre vlasy dostupných na našom trhu! :)

3 komentárov:

  1. Vždy ma lákali tieto výrobky,tak sa asi nechám od teba inšpirovať na nákup :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. ja som mala len tu strasne drahu masku a vobec mi nevyhovovala. mala som po nej krepovite vlasy. ale urcite niekedy vyskusam ten olej, citam nan samu chvalu

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za komentáre! :)
Thank you for comments! :)

Hľadám