Post Page Advertisement [Top]

Pred Vianocami je táto téma vždy aktuálna. Boli roky, keď som si nechávala darčeky doslova na poslednú chvíľu, ale už to nerobím. Radšej vopred posondujem, porovnávam a zisťujem. Ale darčeky predsa nie sú len o Vianociach. Aj také meniny, narodeniny či iná oslava vedia potrápiť mozgové závity. Možno vás inšpiruje týchto pár tipov.

1. HODVÁB

Toto je podľa mňa najuniverzálnejší tip na darček. Gumičky sú skvelé do vlasov, obliečka na vankúš je TOP, ale potešiť môže aj maska na oči či hodvábne oblečenie. 

Ak by ste sa rozhodovali - za seba a svoju domácnosť vrelo odporúčame hodvábnu obliečku. Pre každého. Toto keď vyskúšate zistíte, že spánok môže nabrať aj iný rozmer. 

Mám osobnú skúsenosť so značkami LAU Mania, DreamLove a Pongee, ale viem, že tých značiek je viac. Áno, je to vyššia investícia, ale je to doslova čerešnička na torte pleťovej a vlasovej starostlivosti, ktorú ocenil aj môj manžel (a pritom predtým hovoril, že som šialená, že som toľko zaplatila za kus látky).
2. ELEKTRONIKA

Ak by ste uvažovali nad niečím do domácnosti, tak toto sú veci, ktoré kategorizujem ako "life-changer" - uvedené v abecednom poradí, pretože ich milujem všetky:

1) automatický kávovar 

2) robotický vysávač 

3) umývačka

Nebudem tvrdiť, že nami vybrané značky sú naj top, keďže je to ťažšie ako pri mnou vyskúšanej kozmetike, a v ponuke je ich viac než dosť. S našimi som zatiaľ spokojná a meniť ich neplánujem. (Máme Siemens, iRobot a Mora).

V prípade, že rozmýšľate nad špecifickou vecou, asi zabŕdnete do kategórie "smart" (phone, watch...) a tu uz ide o čisté preferencie obdarovaného, resp. vás.


3. OBLEČENIE A OBUV

V tomto by som vždy odporúčala najprv sa poobzerať po lokálnej tvorbe, potom zobrať do úvahy slovenskú tvorbu a až tak zamieril na zahraničnú.

Kupovať oblečenie či obuv môže byť risk, ale aj zisk. Pre nás dospelých aspoň my dvaja ťažšie kupujeme online niečo nové, skôr ostávame verní vyskúšanému. Pre syna sa mi kupuje o čosi jednoduchšie.

Ak by ste chceli vyskúšať niečo slovenské, z vlastnej skúsenosti odporúčam:

1) bundy od Benesport

2) tašky od Ammyla

3) topánky od Novesta / Rak / Protetika

4) merino od Woollies

5) šaty od Miestni

Často však nájdem super inšpiráciu aj na Sashe (a to nielen v tejto kategórii) a môžem podporiť niekoho, kto takéto veci vyrába vlastnoručne.

V prípade, že si nepotrpíte na slovenskú tvorbu, alebo chcete možno trošku ušetriť môžete tento tovar pozrieť v Lidli, Tescu, ale aj Tchibo. Aj my aj syn má kúsky zo všetkých 3 a spokojnosť. Najväčšia asi s rôznymi zľavami. Áno, nie je to veľmi šetrné, ale jednoducho z rodičáku a jedného platu sa nedá kupovať všetko slovenské a handmade, aj keby som chcela.

Ak vás lákajú rôzne značky a nie ste fanúšikom najnovších kolekcií je fajn možnosť využiť nákup outletu, napr. Zalando Lounge má pravidelne rôzne kampane, v rámci ktorých viete kúpiť niekedy aj za fajn cenu nové značkové veci (nielen oblečenie). Okrem toho si viete nastaviť notifikácie, aby vám prišlo upozornenie v prípade zaujímavej kampane (na webe majú zverejnený zoznam kampaní, ktoré sú aktuálne, ale aj tých, ktoré sa chystajú).


moja bunda je Benesport, čiapka a malého spodné oblečenie je merino Woolies4. PRE DETI

Deti sú samostatnou kategóriou - ja vždy hovorím, poraďte sa s rodičmi dieťaťa, ktoré chcete obdarovať. A tiež sa opýtajte na preferencie aj samotného dieťaťa. Za mňa sú fajn rôzne knižky a edukatívne hračky, ale je dobré nájsť balans a niekedy sa dieťa viac a intenzívnejšie zahrá s obyčajným nemontesori neinteraktívnym darčekom (bábika, autíčko, zvieratko). Ak nechcete kupovať hračku, potešia určite (najmä rodičov) praktické veci ako WaterWipes obrúsky, plienky (opýtajte sa na značku a veľkosť), silikónová kapsička Squeasy Gear, zubná kefku  či obľúbený snack.


5. KOZMETIKA 

Jasné, že na tomto blogu sa MUSÍ objaviť aj táto kategória. Ale nie je to s ňou také ľahké, ako sa zdá. Práve naopak. Najlepšie je, ak poznáte preferencie obdarovaného. Vtedy je to stávka na istotu. Ak však nepoznáte, môžete to skúsiť as darčekovým balením (myslím, že veľa balíčkovje už pomerne dobre vyskladaných a nájdete tam zaujímavé veci) alebo si darček môžete vyskladať sami.


Pleťovka: v podstate akýkoľvek produkt, ideálne, ak viete aspoň typ pleti alebo preferencie, no existujú aj druhý, ktoré sú univerzálne  (hlavne šetrné čističe, hydratačné veci). Orientovať sa podľa vekovej skupiny či pohlavia je zbytočné, ale verím, že niekomu môže toto zaradenie pomôcť, treba však staviť na potreby pleti.

 • Čo určite nie: zabudnime prosím, že niekedy niekto vymyslel odličovacie vlhčené obrúsky.

Aké značky,  ak neviem? 

Mnou vyskúšané, ktoré by ma potešili: Sesderma, Avene, La Roche-Posay, Bioderma, Geek&Gorgeous, Missha (resp. kórejské značky vo všeobecnosti môžu byť fajn), Vichy, Kvitok, Soaphoria, Two Cosmetics, Havlíková Apotéka, Medik8, Perricone MD, Marina Miracle (záleží najmä od ceny, ktorú chcete investovať)

Značky, ktoré ma dlhodobo lákajú a jedného dňa sa k nim určite chcem dostať: Omorovicza, Envy Therapy, Dermalogica, COSRX, SKIN1004, MEDIPEEL

Aké zložky? 

 • Retinoidy sú top, ale nie sú úplne pre každého, treba vedieť.
 • Vitamín C, nemusí to byť práve kyselina askorbová, aj keď tá má naj potenciál, no môže aj podráždiť. Stabilné a dobre znášajúce Céčko má napr. Sesderma alebo Perricone MD.
 • Kyselina hyaluronová
 • Niacinamide 
 • Peptidy
 • Ceramidy
 • Rastové faktory (aj keď to znie všelijako, je to fajn lift efekt)
 • A nápis CICA môže tiež byť fajn.
Vlasovka: tu by som išla skôr do kaderníckych profi značiek a zvolila by som buď balíček alebo rôzne produkty napr. od ZENZ, Maria Nila, Paul Mitchell, Redken, Matrix. V tejto kategórii to však tiež nie je také ľahké a výber môže byť nešťastný. Asi nnajuniverzálnejším produktom je termoochrana (najčastejšie sprej). Tým by ste nemali nič pokaziť. ;-)

Telovka: záleží, či preferuje voňavé alebo nevoňavé. Čím však nič nepokazíte sú sprchové oleje (Bioderma a aj La Roche-Posay) a fajn krém (odporúčam pozrieť sa aj na značku A-Derma, popri ostatných dermoznačkách možno nie je až taká viditeľná, ale je skvelá). Parfumované veci má fajn Dermacol, resp. Balea a sú z lacnejších.Vôňa a dekoratívka je kategória sama o sebe, môže to byť veľký zásah, ale aj fail. Tejto kategórii sa vyhýbam pokiaľ nedostanem konkrétnu požiadavku :) alebo nenájdem pecku v oblasti dekoratívky, o ktorú sa musím podeliť.


6. POUKÁŽKY 

Sú super a nie, neznamenajú, že ste si nedali námahu. Môžete si vybrať poukážku na nákup alebo službu (kaderníctvo, kozmetiku, wellness). Pozor na rôzne obmedzenia (radšej univerzálnu, najlepšie platnú čo najdlhšie - pár mesiacov až rok).


Jasné, že som neuviedla všetky možné tipy darčekov, môžete vybrať aj:

 • kurz (online alebo prezenčný)
 • knihy
 • šperky
 • spoločenské hry
 • niečo do domácnosti
 • do záhrady
 • pre zvieratká
 • výlet či nejaký zážitok, to sa niekedy ráta oveľa viac ako hmotný dar. 
Je toho veľmi veľa, toto je taký základný prehľad v tých najpopulárnejších kategóriách. 


AKO UŠETRIŤ?

 1. Doteraz som uvádzala príklady ako míňať, no aj tu viete ušetriť. Pred nákupom si vždy porovnávame ceny (Heureka, NajNakup, ale aj Google). Na týchto portáloch viete sledovať aj rast ceny, a tak neprerobíte. Nie vždy je však tá najnižšia aj tá najvýhodnejšia. Treba vziať do úvahy viacero faktorov - poštovné, referencie, ale aj vlastnú skúsenosť.

 2. Dobrou voľbou je aj používanie zľavových kódov, kupónov, či využite konkrétnej akcie danej značky alebo obchodu. Niektoré majú v rámci svojho vernostného systému zľavy pre svojich zákazníkov na ich meniny / narodeniny. 

 3. CashBack-ové portály sama využívam a už som dostala cez Plnú Peňaženku naspäť viac ako 123 €. Používam aj Návratné Peniaze a Tipli. Nie všetko naraz, samozrejme, to by neprešlo. Ale nie každý e-shop je na každom portáli a zvyknú mať aj rozdielne percentá vrátanej sumy.

 4. Registrovala som sa tiež do Recenzného klubu na Pilulke a vďaka tomu, že moju žiadosť schválili sa mi podarilo získať v kupónoch už nie malú sumu, ktorú som postupne použila na ďalšie nákupy.

 5. Super je aj Knihovrátok na Martinuse. Určite máte doma knihy, ktoré už len ležia prachom. Skúste ich nahodiť, zistíte, či ich vykupujú, potom pošlete na ich náklady a po schválení vám príde poukaz.

 6. Okrem toho môžete využiť burzy či bazár a predať svoje nepotrebné veci. My si s kamarátmi a rodinou zvykneme posúvať detské oblečenie.

A tých možnosti je určite viac, toto využívam najčastejšie. Budem však rada, ak sa podelíte v komentároch aj o svoje tipy :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem Vám za komentáre! :)
Thank you for comments! :)

Bottom Ad [Post Page]