Starostlivosť

Keď sa povie starostlivosť o seba, väčšina z nás si asi predstaví kvalitné pleťové krémiky či séra, čistenie pleti, starostlivosť o vlasy a krémovanie sa po každej sprche. Súhlasím, toto všetko je dôležité, inak nám to naše telo vráti. Ale priznajte sa, nanášate si krémiky aj na očné okolie či na krk? Na krku totiž najviac vidno známky zanedbávania a aj skutočný vek človeka, resp. dezolátnosť, v akej sa nachádzame! Ak ste doteraz svoj krk až tak nevnímali, nezúfajte, nikdy nie je neskoro začať :-)
foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!
Krémik Atoderm Nutritive som si kúpila v januárovej akcii Biodermy len za 4 €!!! Vedela som, že na pleť si ho dávať nebudem, keďže nebola až taká tuhá zima, aby som potrebovala vyživujúci krém. No vedela som, že ho využijem :-)
Aké má vlastnosti?
Vďaka strate vody a lipidov sa môže narušiť hydrolipidický film pokožky. Ten plní funkciu ochrannej kožnej bariéry na povrchu pokožky a je dôležitý pre zachovanie kožnej hydratácie. Pri narušení sa pokožka vysušuje, stáva sa hrubou, šupinatou a citlivou.Atoderm Nutritive je vysoko výživný krém kombinujúci aktívne látky: bambusové maslo a extrakt z avokáda, známe pre svoje obohacujúce, regeneračné a upokojujúce účinky a ďalej hydratačné látky vazelína a glycerín.

 Patent D.A.F.* účinne zvyšuje prah tolerancie pokožky.
 Atoderm Nutritive má nemastú bohatú textúru
Práve kvôli tej nemastnej textúre by som ho použila aj na tvár, ak by bola mrazivá a tuhá zima. Lenže nebola.. (možno ešte príde :-)), a tak som tento krémik začala používať na krk. Výsledky boli ohromujúce. Používala som ho najmä cez deň, na noc si naň dávam pleťové sérum, ktoré si dávam aj na tvár.
Teda na vyčistený krk a dekolt nanesiem tento krém. Výživu a hydratáciu som cítila aj po celom dni a nemala som pocit suchej pokožky. Už po pár dňoch vyzerala koža lepšie a zdravšie :-) A aj preto vám odporúčam, aby ste nezabúdali na krk a dekolt. Oki, tvár je prvá vec, čo padne do oka, ale oko potom kĺže nižšie :-) (nie, nezačínam poviedku pre dospelých :-D) A priznajme sa, hebká pokožka krku a dekoltu sa hodí aj esteticky :-)

Druhým je produkt na očné okolie, ktoré mi zaslali z Biodermy (nie, nenadviazala som novú spoluprácu, s Biodermou spolupracujem už viac ako rok :-D). Aký je očný krémik z radu Sensibio?
Novinka pri ošetrovaní citlivej a netolerantnej pokožky, patentovaný komplex Toléridine®zvyšuje prah tolerancie pokožky. Stáva sa odolnejšia, lepšie chránená pred vonkajšími vplyvmi a menej reaktívna.

Sensibio Očný okamžite upokojuje nepríjemné pocity a podráždenie. 
 Látky znižujúce prekrvenie, obsiahnuté v Sensibio Očnom, napomáhajú redukovať opuchy. Vyhladzujúce aktívne zložky minimalizujú jemné vrásky. Zvlhčujúce látky prospievajú pokožke.
 Sensibio Očný je zložený z aktívnych neškodných zložiek, ktoré prešli prísnym výberom, neobsahuje konzervačné látky a parfum a je preto zárukou výbornej tolerancie, aj pre oblasť okolia očí. 
 Sensibio Očný nespôsobuje tvorbu komedónov a je hypoalergénny. Je dobrým podkladom pre mejkap a je vhodný pre ľudí nosiacich kontaktné šošovky.
Očné krémy som používala iba výnimočne, no s 25+ som sa rozhodla, že je načase :-D a ešte, keď mi nedávno môj drahý povedal, že mám očné vrásky, tak úplne že zabil. Krém nanášam v podobe malých guľôčok pod oči a potom ich jemne vklepávam a rozotieram. Pozor, aby ste si ho nedali veľa a pozor, aby vám krém nevošiel do očí, dosť to štípe. Pravidelné používanie trošičku eliminuje aj náznak kruhov pod očami a jemnučko vypĺňa minivrásky. Okrem zlej aplikácie, keď sa mi podarilo dostať ho do oka, krém nespôsobil žiadnu negatívnu reakciu, práve naopak. Aj keď je balenie dosť malé (15 ml), ako očný krém to stačí, keďže ho nepoužívate na celú tvár.

Bioderma v rámci akcie každý mesiac prináša produkty za výhodnú cenu 4 €. Boli to už dva produkty z radu Atoderm (sprcháč a tento krémik) a na marec to bol/je BB krém z radu Sensibio. Som zvedavá, čím nás prekvapí ďalej, ale toto je jednoznačne skvelá voľba pre tých, ktorí si Biodermu nekupovali kvôli cene. A tak máte možnosť získať kvalitný produkt za výpredajovú cenu! :-) 


Dnes som sa vás už na facebooku pýtala, ako sa o seba staráte, a tak len konkrétna otázka na záver príspevku - nezabúdate ani na krk a očné okolie? Prajem Vám pekný týždeň! :-)

5 komentárov:

 1. No ťahá mi na 21 a v poslednom čase si naozaj natieram okolie očí a to kokosovým olejom :) a krk sa priznám že len raz za čas :D ale tuším začnem, mám panický strach z vrások a suchej pokožky a celkovo staroby :/ a ten krémik nutritive mám a je bomba ♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ja to zatiaľ s tým strachom zo starnutia nepreháňam, veď len budem rada, keď budem ako babka sedieť vedľa svojho dedka :-) No starať sa o seba treba :-) V rámci možností a schopností ;-)

   Odstrániť
 2. Ešte som neskúšala, určite tento vyskúšam :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Atoderm Nutritive je u mňa už zopár rokov jediný krém, ktorý v zime používam. A samozrejme aj na dekolt :)
  Ten Sensibio očný gél neurazil, ale zas ani extrémne nenadchol... Inak očné krémy používam pravidelne, momentálne fičím na masko-kréme od Matis Paris.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krk sa snažím nezanedbávať, rovnako aj očné okolie. Ale priznám sa, že očný krém je pre mňa taká nechcená nutnosť - väčšina z nich ma štípe :( Teraz som však vyskúšala vzorček krémiku Vichy na oči a riasy a ten teda neštípal vôbec. Žeby zázrak?

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za komentáre! :)
Thank you for comments! :)

Hľadám