COSM´ETIKA vegan & organic eyeshadow

Už to vyzerá tak, že koncom kalendárneho roka doháňam blogové resty. Väčšinou nejaký produkt nafotím ešte pred prvým použitím, potom ho s očakávaním používam. A potom by sa patrila recenzia. No nie vždy sa mi podarí uverejniť ju včas. Už som si hovorila, že si začnem písať termíny recenzií jednotlivých produktov, no aj to mi nie vždy pomohlo. Prečo? Niekedy nemám chuť písať o líčení alebo fotiť mejkap, ráno sa fotiť nestíham, po príchode z práce väčšinou nezvládam odličovať a znova líčiť, aby som mala nejaké foto a tak plynú dni. Inokedy zas uverejním niečo tematickejšie a tak sa to posúva. No konečne som sa dokopala k recenzii týchto tieňov. A pritom som sa do nej vôbec nemusela nútiť, pretože práve značka Cosm´etika ma celkom oslovila a myslím, že má veľký potenciál.

O značke Cosm´etika ste už na blogu čítali. Mala som ich riasenku a tekutú očnú linku. Tieto tiene mi poslala Baška z BioBeauty.sk minulý rok ako prekvapenie k objednávke a ešte raz takto verejne ďakujem :-)

Tiene sa v papierovom obale (ktorý mi ešte stále, napriek prenášaniu drží!) a samotný obsah je v klasickej plieškovej minivaničke. Cosm´etika ponúka aj magnetickú paletku, do ktorej sa vojdú 4 takéto očné tiene. Za ten rok som ho používala dosť často a akoby bolo nemožné ho spotrebovať. Pri očných tieňoch sa mi to stáva často, no tento je pomerne veľký, takže spotreba je ešte náročnejšia.Najčastejšie ich používam práve v kombinácii so štetcami a keď chcem, aby vydržali, použijem aj podkladovú bázu Zoeva /v budúcnosti by som rada svoju kolekciu doplnila o prírodnú podkladovú bázu na očné tiene/.


Na výber je niekoľko odtieňov, na BioBeauty.sk ich nájdete 10 od najsvetlejšieho - ten môj - PEARLY VANILLA /perleťová vanilka/ až po najtmavší matnú čiernu.


Tiene sú kompaktné a vegan a čo je najzaujímavejšie, sľubujú výdrž celý deň. Obsahujú flavonoidy = antioxidanty, ktoré sú významné v boji proti voľným radikálom; bio marhuľový olej, ktorý vyživuje, zjemňuje, posilňuje a revitalizuje pleť a taktiež pôsobí aj protivráskovo; bio bambucké maslo chráni proti nepriaznivému počasiu, UV žiareniu a eliminuje podráždenie pleti; slnečnicový olej tiež pomáha hydratovať a regenerovať. Tak tiene s takýmto zložením a údajne celodennou výdržou by mali byť must-have. 

Na bežný deň do práce sa ráno líčim veľmi rýchlo: BB krém, korektorom dokryť nedokonalosti, obočie, svetlé tiene, ak stíham, tak linka, riasenka a lesk alebo jemný rúž. Žiadne kontúrovačky či vyhrávanie sa s očnými tieňmi. Celkovo som skôr za jemnejšie tiene, možno občas slabší dymový efekt, ale keď môžem, výraznejšie pery zvolím rada. 

Ako si tiene poradia s 10 hodinovou výdržou bez podkladovej bázy pri každodennej rutine (práca, behačky po meste, domácnosť)?Občas však potrebujem, aby mi líčenie vydržalo. Vtedy siaham po podkladovej báze. Aký bol efekt po 10 hodinách s podkladovou bázou?


Vyzerá to až priam neuveriteľne (a hlavne, keď je na foto iné svetlo...), no skutočný časový rozdiel medzi fotkami je 10 hodín. S bázou držia krásne, bez bázy sú samotné tiene svetlejšie a po čase akoby pomaly trošku mizli. Farba je krásna, presne takéto jemné, svetlé tiene, ktoré trošku prežiaria pohľad s jemnými trblietkami mám veľmi rada, pretože sa hodia ku všetkému a na akúkoľvek príležitosť. Aj keď zalezú do záhybov kože na viečkach, na tom záhybe predsa len ostanú. Neopadávajú ani počas líčenia ani počas dňa, jednoducho dokonale splynú s viečkom.


Tým mojim už pomaly, ale isto končí záruka, takže si do nového roku asi doprajem nejakú zásobu minimálne v tomto odtieni. Za cenu 6,95 € sú v tomto 3 g balení pre mňa takmer nespotrebovateľné, ale dokonalé! Bio, organické a vegan zloženie, nedráždia oči ani pokožku, bez parfumácie, neprášia. Výdrž a pigmentácia bez podkladu je pri tomto odtieni slabšia - okrem tohto negatíva sú dokonalé :-)

2 komentárov:

Ďakujem Vám za komentáre! :)
Thank you for comments! :)

Hľadám