Starostlivosť o nohy a ruky by Dermacol

Možno si poviete, že starostlivosť o nohy má svoj prím pred letom a v lete, keď svoje nohy a chodidlá ukazujeme na obdiv celému svetu, no určite ju nesmieme zanedbať ani po lete a vôbec v žiadnom ročnom období. Starostlivosť o ruky nejako podvedome patrí k mojim denným rituálom a bez krému na ruky pred spaním sa cítim až nesvoja, ba občas ma až striasa a práve v tej chvíli, keď pri sebe nemám krém ma moje podvedomie presviedča o tom, že mám neuveriteľne suchú kožu (čo nemám). Bum, priznala som to, normálne mi je lepšie. Fakticky nemôžem zaspať bez 3 produktov - sprej na hygienu nosa (nie nosné kvapky), balzam na pery a krém na ruky. Takže dnes vám v krátkosti ukážem celkom zaujímavé Dermacol kvarteto ;-)

Starostlivosť o ruky


Ako som sa priznala vyššie, som fanatik do krémov na ruky, ale nestačí mi hocijaký. V práci často píšem na tabuľu a aj napriek všetkým inováciám mi naozaj občas stačí len tabuľa, krieda a rozprávať so žiakmi, a práve tá krieda mi ruky vysušuje ešte viac, hoci ich pôvodne nemám suché. Obyčajné krémy preto ani nepoužívam, vždy radšej siahnem po silnejších na suchšie ruky. Keď mi Dermacol zaslal tento krém, potešili ma, keďže presne trafili do mojej nôty.
Krém je hustý tak akurát a celkom príjemne, ale jemne vonia. Obsahuje bambucké maslo a pupalkový olej, o ktorom som donedávna nevedela ani nič, no zistila som, že je to celkom dobrý takmer všeliek vhodný na vnútorné a vonkajšie použitie - okrem iného vraj bojuje proti starnutiu, impotencii, pomáha pri menštruačných bolestiach, migréne, reume a pod. (viac info napr. tu). Ak by som ho mala porovnať s SOS krémom na ruky, tak tento je o čosi menej intenzívnejší, predsa len SOS je určený na fakt veľmi suché ruky, no úplne mi stačí. Hydratuje, vyživuje a regeneruje moju pokožku rúk pri použití raz denne večer. Neviem, či mi dal dokopy aj nechty, ktoré boli po gélovkách trošku zničené, keďže som používala aj spevňujúce laky na nechty. Cenu má rovnakú ako SOS krém = 3,39 €

Starostlivosť o nohy


Prvý produkt, ktorý som začala používať z tejto trojky bol sprej na nohy a do topánok, ktorý so mnou cestoval v lete po výletoch. Keď sa snažíte obmedziť svoju batožinu na minimum, oceníte, že si môžete na po vyzutí osviežiť topánky, ktoré ste mali po celý deň na nohách... Sprej vonia celkom sviežo, no podľa mňa to nie je čistý mentol. Celá kolekcia mi vôňou trošku pripomína detské žuvačky a inak to nie je ani pri tomto spreji. Jedna vec mi na ňom však veľmi vadí - keď ho používate, akoby sa zužoval - teda používaním z neho vyťahujete aj vzduch, vďaka čomu je balenie trošku nafúknuté a potom ho už použiť nemôžete, lebo pumpička sa zasekne - celé sa to dá jednoducho napraviť tým, že sprej otvoríte, dostane sa tam vzduch a potom ho znovu zatvoríte. Je to však trošku otravné. Sprej má, samozrejme, aj plastový uzáver, ktorý som však stratila na dovolenke.

Zvláčňujúci krém Happy Feet u mňa (ani v portfóliu značky Dermacol) nie je žiadna novinka, testovala som ho po prvýkrát pred 3 rokmi a už aj vtedy som bola veľmi spokojná s jeho výsledkom.


Vôňa sa nezmenila, zloženie sa nezmenilo - olivový olej, vitamín E a pantenol; účinok sa nezmenil - chodidlá sú jemnejšie a hydratované, no suchším možno stačiť nebude. Zmenila sa však cena - pred rokmi stál 2,80 €, teraz ho na e-shope kúpite za 2,65 €

Zmäkčujúci balzam na päty Soft Heel je takisto parfumovaný s podobným zložením, akurát sa mi zdá trošičku hustejší. Oba krémy sa rýchlo vstrebú do pokožky, sú ľahučké a pri pravidelnom používaní sú tie päta v naozaj lepšom stave ako bez krému.


Každý krém či balzam na nohy používam na noc pre efektnejší účinok. Nohy nakrémujem a navlečiem do zvlhčujúcich ponožiek (mám doma tie biele od Oriflame). Občas ich síce v noci zo seba zhodím (taký zvyk ešte z detstva, keď mi bolo večer chladno a išla som si ľahnúť v ponožkách a v noci mi bolo teplo, tak som ponožky našla ráno pri posteli - robím to doteraz ;-) - dnes je asi článok minipriznaní! :-D). Ráno sú potom nohy príjemné na dotyk. Tento balzam kúpite taktiež na e-shope Dermacol za rovnakých 2,65 €.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Ďakujem Vám za komentáre! :)
Thank you for comments! :)

Hľadám